نعمت در زندگی همه انسانها جاریست منتها هر انسانی به میزان متفاوتی به آن ها توجه دارد. مهم است که بدانیم بیشتر در طول روز به چی چیزهایی توجه می کنیم. آیا قدردان نعمتهای این لحظه هود هستیم؟ قدرت توجه به هر چیز در دفعات مکرر باعث سرعت بخشیدن به خلق آن میشود. نیاز هست به جای توجه کردن به نداشته ها، کمبودها و ناخواسته ها توجه خویش را به نعمتهایی بگذارید که در اطرافتان می بینید. در اینصورت ذهن مجال توجه کردن بر موارد منفی را پیدا نخواهد کرد. بدین گونه خود را برای جذب اتفاقات بهتر برنامه ریزی خواهد کرد.

وقتی از همان ابتدای روز به هر چیزی در زندگیتان به دید “یک نعمت” بنگرید. آنگاه بابت حضورش در این جهان سپاسگزار باشید احساس خوبی به شما دست میدهد. این احساس خوب زمانیکه به دفعات تکرار شود ارتعاش غالب شما را شکل میدهد و نتایج شروع به تغییر میکند.

نعمت به چه معناست؟ آیا همه انسانها از نعمتهای زیادی برخوردارند؟


هر چیزی که توجه به آن در شما احساس خوبی ایجاد کند نعمت به شمار می آید. نعمت میتواند یک لبخند و برخورد مناسب افراد، هوای پاکیزه و سلامتی ریه ها جهت تنفس، صدای یک پرنده، شادی عزیزانتان، ایده های ناب و هزاران مورد دیگه ای باشد. هر چیزی که بابتش سپاسگزار خواهید بود. همین توجه های به ظاهر ساده باعث کنترل ذهن و تربیت ضمیرناخودآگاه به سمت توجه به داشته ها می شود.
⦁ همواره در طول روز این سوال را خودتان بپرسید که . . . . اکنون دارم به چه چیزی توجه میکنم؟
اگر احساس خوبی دارید یعنی جهت توجه شما مثبت+ است. اگر احساس بدی دارید یعنی جهت توجه خود را بر روی فرکانس منفی تنظیم کرده اید. کافیست در مراحل اولیه به صورت” کاملا آگاهانه” به چیزهای توجه کنید که احساس خوب شما را تداوم میبخشند. میخواهیم بدانید سپاسگزاری نوعی از توجه کردن به نکات مثبت زندگیست.
به قلم نسرین آگنج

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟